Bezplatné kurzy programovania pre učiteľov | Globálne vzdelávanie.sk

Bezplatné kurzy programovania pre učiteľov

Nadácia Pontis ponúka Hour of Code je celistvý program na výučbu základov programovania jednoduchou a hravou formou, využiteľný na hodinách informatiky.

V minulom roku sa školení zúčastnili učitelia z 36 základných škôl. Vďaka tomu si následne 4 500 žiakov užilo viac než 22-tisíc hodín zábavy pri programovaní s Annou a Elzou, robotmi zo Star Wars či vo svete Minecraftu.

Pre koho je kurz určený?
Kurz hravo zvládnu všetci učitelia základných škôl 1. aj 2. stupňa so základnými znalosťami práce s počítačom a internetom.

Čo sa naučíte?
Dozviete sa ako pracovať so stránkou Hour of Code, ktorá vám ponúka bezplatné materiály a cvičenia, ktoré môžete využívať na svojich hodinách, v školskom klube, krúžkoch informatiky alebo kdekoľvek, kde je počítač s pripojením na internet.

Naučíte sa základy tzv. blokového programovania – programovania, pri ktorom nepíšete celé programy, ale postupne ku sebe prikladáte bloky s preddefinovanými príkazmi.

Tiež sa naučíte orientovať vo voľne dostupných online materiáloch kreatívneho vyučovania informatiky a nájsť vhodné lekcie a cvičenia pre rôzne vekové kategórie.

Čo kurz prinesie vašim žiakom?
Informatika má nezastupiteľné miesto v dnešnej spoločnosti, programovanie je považované za jazyk budúcnosti a záujem o programátorov neustále rastie.

Kurzy budú prebiehať v termíne od 21. novembra až 2. decembra 2016 v Bratislave, Nitre, Trnave, Trenčíne, Žiline, Banskej Bystrici, Poprade, Prešove a Košiciach. Detailné termíny nájdete v prihlasovacom formulári.

Kurz je bezplatný a trvá približne 3 hodiny.

Prihlasovať sa môžete do 16. novembra 2016 vyplnením tohto formulára.

Viac informácii nájdete TU

9. august 2016 - 11:23